O NÁS

Restaurace U Veverky na rohu Eliášovy a Jaselské ulice je již po několik let oblíbeným místem s lokální atmosférou.

JAK ŠEL ČAS

1911
Počátky restaurace

Historie restaurace sahá až k roku 1911, kdy byl tento dům na rohu ulice vystavěn Janem Petrákem dle návrhu architekta Kaplického. Tehdy byl název hostince pro nás neznámý.

1977
Restaurace V Jaselské

Restaurace se v této době nazývala "V Jaselské", místní ji ovšem nazývali "U Všetečků". Rodina Všetečků byla restauratérská rodina, která zde v této době žila a dokonce zde paní Anna Všetečková dělala výčepní v letech 1949-1974. Dříve se této hospodě říkalo i „Na Bedničkách“, protože paní vedoucí poskytovala azyl mladíkům ve skladu, kde sedávali právě na bedničkách.

1978
Smíchovský sklípek

V červenci 1978 se po rekonstrukci podnik vrátil do provozu s novým jménem a to Smíchovský sklípek. Poté se tu začalo říkat U Veverků podle skvělého výčepního pana Veverky. Po revoluci dostal pan Veverka tank na plzeňské a podnik se logicky přejmenoval na Plzeňský sklípek.

2005 - současnost
Restaurace U Veverky

V létě 2005 předal pan Veverka hospodu Romanu Kříži, který na jeho počest přejmenoval hospodu na „U Veverky“. K Romanovi se momentálně přidal ještě Ondřej Vykusa, který je nejen společníkem, ale zároveň v restauraci i vaří. 

V dnešní době si udržujeme pozici jedněch z nejlepších českých restaurací v okolí Dejvic a Bubenče díky našemu prvotřídnímu čepovanému plzeňskému pivu z tanku a tradiční poctivé kuchyně.

Ocenění Hvězda Sládků

NAPSALI O NÁS

"Kdybych měla jmenovat jednu věc, proč sem zajít, je to jednoznačně kvalita jídel, velikost porcí, ta mě až zaskočila a pivo. Moment, řikala jsem jednu? To se nedá!"

Radka Vokurková

Pražskej Rej

"We have to say that the food was genuinely DELICIOUS – we haven’t had such good fish and steak for a long time! Tartar was also perfectly flavored. The staff was very nice and the location is great as well."

Kateřina a Tereza (@kamvpraze)

Prague Morning

"Ani náhodou se vám zde nestane, že byste před sebou měli prázdný půllitr; milovník plzeňského piva si tu opravdu přijde na své."

Lumír Tuček

Lidové Noviny
Přesunout se na začátek
Translate »
Najedli jste se u nás dobře? Napište nám hodnocení na Tripadvisor. Předem moc děkujeme!PŘIDAT HODNOCENÍ
+